Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je čas udělat krok dál

23. 06. 2017 12:30:00
Už pár let se, nejen v Česku, ale v celé Evropě, vede boj o svobodu slova, o zachování evropské Evropy a vůbec o zachování zdravého rozumu. Je jasné, že dochází k velkému přerodu celé naší společnosti. Ale co z toho vzejde?

V roce 2014 se podařila z mého pohledu zásadní věc. Bylo zabráněno získání plné registrace Ústředí muslimských obcí coby církevní organizace, a tím bylo významně omezeno šíření islamismu u nás. Od té doby se situace v celé Evropě radikálně mění, většinou bohužel k horšímu, nicméně u nás ještě není tak zle. Migrační vlna se nám vyhnula, kvóty na tzv. uprchlíky nefungují a dokonce ani vládnoucí ČSSD nechce na jejich základě nikoho dalšího přijmout. I přes úporné snahy některých neziskovek, díky mnoha odvážným lidem a hlavně díky smutnému vývoji v západní Evropě dnes většina Čechů pochopila hrozbu, kterou představuje jak masivní migrace, tak islám. Už to snad pochopily i některé parlamentní strany. Určitě to však neznamená, že bychom si mohli oddychnout. Fronta se přesunula a vede se boj o zachování zdravého rozumu. Nějakým podivným způsobem i u nás zakořenila a funguje celá mašinérie na podporu nejen imigrace, ale i nejrůznějších obskurních, progresivistických společenských konstruktů, které jsou velmi vzdálené všemu, co se dá považovat za rozumné. Hlavně jsou to ale záležitosti, které jdou přímo proti základním principům fungování lidské společnosti.

Jsou podporována práva různých menšin, a to až do té míry, že se lidé k těm menšinám z prospěchu začínají hlásit. Takto například začíná být v některých oborech, údajně i na některých úřadech, výhodné být homosexuál. Za prvé to dodává punc výjimečnosti, za druhé to dává dotyčnému šikovný nástroj k prosazování svých zájmů – obviňování druhých z diskriminace a za třetí, dotyčný může někam patřit. A dnes nejde již jen o homosexuály, každý má na výběr ze širokého spektra genderů. Téma, které se reálně týká početně naprosto okrajové skupiny lidí, se nafukuje a stává se účinným politickým nástrojem. Mnohem horší je dlouhodobá a vytrvalá snaha v těchto nesmyslech vychovávat děti a mládež. Celá ministerstva, včetně úřadu vlády jsou čím dál víc v područí progresivistů, neomarxistů a radikálních levičáků, kteří systematicky pracují na rozkladu společnosti. A díky služebnímu zákonu nepůjdou tito lidé jen tak vyměnit. Naopak akce na podporu tradiční rodiny jsou ignorovány nebo popisovány pomalu jako extremistické.

Vedle podobných obskurností, kterým se (na rozdíl třeba od Kanady ) u nás zatím ještě můžeme zasmát, jsou tu mnohem nebezpečnější trendy, které ohrožují budoucnost naší země přímo na fyzické úrovni. Máme zákony, které umožňují skupování půdy cizinci, máme zákony, které nutí zemědělce pěstovat technické plodiny ničící a vyčerpávající půdu. Naopak nemáme zákony a prostředky, které by nutili zemědělce hospodařit šetrně a chránit půdu proti erozi. Ve městech, hlavně v Praze jsou celé čtvrti také ve velkém rozprodávány cizincům. Možná se ptáte, proč by si cizinec nemohl u nás koupit barák nebo pozemek. Odpověď je jednoduchá, protože mu v naprosté většině případů na naší zemi nijak nezáleží. Samozřejmě bez Čechů, kteří jsou ochotni kvůli osobnímu zisku rozprodat svůj domov, by se to stát nemohlo. A to je nejsmutnější, že takových je mnoho.

To byly jen příklady. Šíleností, které se každodenně dějí kolem nás, je tolik, že se s nimi nedá se všemi bojovat. Není na to čas, energie ani prostředky. Jedinou možnost vidím ve vytrvalé práci na vytváření zdravé společnosti bez ohledu na to, co špatného se děje kolem. Tím nemyslím uzavřít se do nějaké komunity a oddělit se od ostatních lidí ani udělat revoluci. Je třeba neuhýbat zlu, když mám možnost mu čelit a zabránit mu, ale především sám od sebe tvořit něco pozitivního a jít příkladem – mít a dobře vychovat děti, starat se o své okolí, pomáhat si s přáteli. Přemýšlet o tom, v jaké zemi a v jaké společnosti bych chtěl žít, a něco pro to dělat. A pokud chceme změnu, musíme ji udělat my sami. Důležité je, abychom to udělali dobře.

V dalších článcích chci psát o tom, co je pro tvorbu zdravé společnosti třeba. To, co budu psát, je můj pohled, který nikomu nenutím, ale třeba někoho inspiruje.

Autor: Jindřich Chmelař | pátek 23.6.2017 12:30 | karma článku: 19.95 | přečteno: 394x

Další články blogera

Jindřich Chmelař

Víra - naše ztracená síla

Víra není jen katolická či evangelická. Víra neznamená jen víru v Boha. Víra není omezena na náboženství. Češi toto cítí moc dobře a vědomě či podvědomě vědí, že víra je především síla nezbytná k následování záměru.

28.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Hrdost a sebevědomí - základ národa

Pokud nemá zdravé sebevědomí jedinec, neumí jednat s ostatními lidmi jinak než z pozice podřazenosti či nadřazenosti. Sebevědomí se změní na pýchu či pocit méněcennosti a hrdost se zkřiví na pohrdání nebo ponižování se.

26.7.2017 v 11:39 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 501 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Vidím Česko veliké, aneb k čemu je dobré míti vizi.

Na jaře 2016 jsem se účastnil dvou setkání, které pořádal Úřad vlády. Bylo tam asi 100 účastníků z různých oblastí a šlo o vytvoření strategického dokumentu, podle nějž by se měl řídit rozvoj naší země a společnosti do roku 2030.

26.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Skutečné české hodnoty

České společnosti a Čechům (Moravany a Slezany nevyjímaje) jsou přisuzovány různé kvality. Některé jsou pozitivní, některé negativní. Nicméně hodnoty, představující ideál, jehož chceme dosáhnout, by měly být vždy jen pozitivní.

13.7.2017 v 7:30 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 335 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Sviták

Pro všechny, kdo ještě nebyli volit

Tyto volby jsou volby strachu. Z nadržených, nelubrikujících imigrantů, z estébáka ulhaného, z lobotomia, nebo z toho, že vaší babce při další slevě másla urvou i druhou ruku. Zbytečný strach.

21.10.2017 v 8:07 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 223 | Diskuse

Karel Januška

Téma pro povolební vyjednávání

Úvaha nad délkou soudních sporů a kvalitou soudů prvého stupně. Návrh na doplnění právních předpisů.

21.10.2017 v 7:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Mentálně odchylní by neměli ovlivňovat vývoj zdravé populace

V kulturně vyspělých zemích „západu“ se po sexuální revoluci přestala považovat homosexualita za nemorální a nedovolenou úchylku lidské povahy a byla většinovou heterosexuální populací akceptována.

21.10.2017 v 7:36 | Karma článku: 19.61 | Přečteno: 338 | Diskuse

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 19.23 | Přečteno: 560 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 751 |
Počet článků 40 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1969

V první řadě jsem Čech, povoláním biolog. Věřím, že svět každého z nás je přesně takový, jaký si ho tvoříme, proto se snažím si ten svůj tvořit tak, aby se mi v něm dobře žilo. Jsem členem a předsedou spolku Cesta Česka, který si dal za úkol podporovat českou tradici a národní uvědomění.

http://www.cestaceska.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.