Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovo "invaze" je na místě

11. 09. 2015 9:00:00
Pro mnohé je myšlenka, že je současná imigrační vlna ve skutečnosti invazí a snahou o islamizaci Evropy, naprosto nepřijatelná a ti, kdo s touto myšlenkou operují, jsou označováni všemi možnými jmény pro primitivní islamofoby.

Přitom tato myšlenka je podpořená mnoha zásadními indíciemi a pro mě je přesvědčivější než možnost, že se jedná o spontánní útěk zbídačených chudáků před válkou a bídou.

  1. Organizovanost migrace – migrace je dokonale organizovaná. Na jejím chodu se podílí prý až 30 000 pašeráků. Je to také velmi výnosná činnost, údajně druhá nejvýnosnější hned za obchodem s drogami. Co je z těchto peněz financováno, o tom lze jen spekulovat, ale pokud velitelka kurdských ženských jednotek tvrdí, že IS jsou mnohem lépe vyzbrojeni než Kurdové, lze předpokládat, že peníze z obchodu s uprchlíky jdou na vyzbrojování IS.
  2. Mnohovrstevná výhodnost migrace pro IS - Pro IS a jejich myšlenku šíření chalífátu je hromadná migrace převážně sunnitských muslimů do Evropy prvním krokem. Ve druhém půjde o jejich aktivaci a radikalizaci, pokud už radikální nejsou. Z jejich chování v Evropě můžeme minimálně vysledovat, že k Evropě a jejím obyvatelům nic pozitivního necítí a cítí se nám být nadřazeni. Druhou výhodou pro IS je, že odchází ti, kteří by se jim jinak mohli postavit. Nicméně jsou to pořád bratři sunnité, takže lepší, než s nimi bojovat, je jim zorganizovat cestu do Evropy, kde se ještě můžou hodit. Cesta do Evropy je také lepší než cesta do Saudské Arábie a jiných islámských zemí, protože tam už islám není třeba šířit. Další výhodou je demoralizace Evropanů a vytvoření rozkolu mezi námi. To vše hraje šíření chalífátu a cílům IS a dalších islamistických skupin do karet.
  3. Aktivita arabských států Perského zálivu - Dnes se objevila zpráva, že Saúdská Arábie nabídla Evropě jako pomoc, že zafinancuje výstavbu 200 mešit, aby stačily kapacity pro nově příchozí uprchlíky. Žádný ze států Arabského poloostrova nepřijímá žádné uprchlíky, přitom kapacitu i vybavení na to mají. V Kuvajtu argumentují kulturní odlišností. Je pro ně lepší pomoci etablovat silnou muslimskou komunitu v Evropě.
  4. Šíření islámu všemi prostředky, tedy jak silovými, tak mírumilovnými, je povinností každého muslima. Je naivní si představovat, že tihle muslimští přistěhovalci se budou chtít ve většině vzdát svých povinností. Naopak slyšíme, že se pro uprchlíky musí připravovat halal jídlo.

Asi by se našlo těch indicií víc, ale pro ilustraci to stačí. O riziku terorismu se vůbec nezmiňuju. Stačí to, že bezbranná vlna muslimů, jejíž jedinou výzbrojí je odhodlanost, sobeckost a přesvědčení, že jsou v právu, prochází Evropou jako nůž máslem a ti z místních, kterým se to nelíbí, jsou vlastními lidmi umlčováni a označování za bezcitnou spodinu společnosti.

Kdyby byli ti, kteří volají po humanismu a lidskosti, ochotni a schopni se na situaci podívat očima těch příchozích, možná by zjistili, že bezpečí a ochrana není ve skutečnosti to, co od Evropy chtějí a očekávají. Dokud se budou na vše dívat přes své růžové brýle, a dokud jejich motivací bude především to, aby si o nich někdo nemyslel, že jsou zlí, budeme se mezi sebou hádat stále a vše se bude vyvíjet k našemu neprospěchu, možná zkáze.

Dobrá zpráva se ale objevila. Dle oficiálního webu, který podporuje i Světová zdravotnická organizace, a který pomáhá uprchlíkům zorientovat se v tom, kde se o ně nejlíp postarají, a kde k nim naopak moc vstřícní nebudou http://www.w2eu.info/ , figuruje Česko jako země, které je lepší se vyhnout, protože je vysoké riziko zadržení policií. Někdo se možná opět bude za Čechy stydět, bude litovat, že dobré jméno ČR bylo poškozeno. Každý má právo na svůj názor. Pro mě je to ryze pozitivní zpráva.

Autor: Jindřich Chmelař | pátek 11.9.2015 9:00 | karma článku: 34.10 | přečteno: 974x

Další články blogera

Jindřich Chmelař

Víra - naše ztracená síla

Víra není jen katolická či evangelická. Víra neznamená jen víru v Boha. Víra není omezena na náboženství. Češi toto cítí moc dobře a vědomě či podvědomě vědí, že víra je především síla nezbytná k následování záměru.

28.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Hrdost a sebevědomí - základ národa

Pokud nemá zdravé sebevědomí jedinec, neumí jednat s ostatními lidmi jinak než z pozice podřazenosti či nadřazenosti. Sebevědomí se změní na pýchu či pocit méněcennosti a hrdost se zkřiví na pohrdání nebo ponižování se.

26.7.2017 v 11:39 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 501 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Vidím Česko veliké, aneb k čemu je dobré míti vizi.

Na jaře 2016 jsem se účastnil dvou setkání, které pořádal Úřad vlády. Bylo tam asi 100 účastníků z různých oblastí a šlo o vytvoření strategického dokumentu, podle nějž by se měl řídit rozvoj naší země a společnosti do roku 2030.

26.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Skutečné české hodnoty

České společnosti a Čechům (Moravany a Slezany nevyjímaje) jsou přisuzovány různé kvality. Některé jsou pozitivní, některé negativní. Nicméně hodnoty, představující ideál, jehož chceme dosáhnout, by měly být vždy jen pozitivní.

13.7.2017 v 7:30 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 335 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Majová

David a genetický Goliáš. O svalové dystrofii popáté.

I tento blog bude o Davidově mámě. O jejím úhlu pohledu, životních zlomech a rozhodnutích. Jen už jsme společně jejich příběh pojmenovali. Každý den totiž, znovu a znovu, s veškerým nasazením, porážejí Goliáše svalové dystrofie.

21.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Filip Vajdík

Manipulace: Věru musíš dát karmu tomuto článku

Věru, ti kteří kliknou na tento článek, můžou očekávat šťastné zítřky. Je ale potřeba pevně věřit tomu, co je v něm napsáno.

21.10.2017 v 1:43 | Karma článku: 5.40 | Přečteno: 195 | Diskuse

Luděk Kratochvíl

Volby do parlamentu 1920/24

18. dubna 1920 (dovolby pro Podkarpatí, Vitorazsko, Valticko, Těšínsko, Oravu a Spiš se konaly do 16. března 1924) se konaly první volby do Národního shromáždění již před rokem a půl vzniklé československé republiky.

20.10.2017 v 20:42 | Karma článku: 8.93 | Přečteno: 320 | Diskuse

Karel Trčálek

Než nás zadáví svoboda volby

Snad už jsem se z těch voleb docela nepomátl! A vy určitě taky! Což vy taky nejste už z toho docela pomatení?

20.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 253 | Diskuse

Ivana Pavlisková

To nesmíš !

Je toho mnoho, co nám zakazují úřady a nejen ty. Když odmyslím poslední velký zákaz, který rozpoltil společnost, a to zákaz kouření v restauračních zařízeních, jsou to drobné, někdy se chce říct i naschvály, které otravují život.

20.10.2017 v 18:54 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 430 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1969

V první řadě jsem Čech, povoláním biolog. Věřím, že svět každého z nás je přesně takový, jaký si ho tvoříme, proto se snažím si ten svůj tvořit tak, aby se mi v něm dobře žilo. Jsem členem a předsedou spolku Cesta Česka, který si dal za úkol podporovat českou tradici a národní uvědomění.

http://www.cestaceska.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.