Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poznej svého nepřítele, aneb jak jsem se seznámil s neomarxismem.

11. 08. 2015 16:36:37
Miluju, jak je svět zařízený, že když je správný čas, tak se člověk dozví přesně to, co potřebuje. V posledních dnech se ke mně dostaly informace, které mi v mnohém otevřely oči a mnoho věcí mi objasnily.

Několik článků, které se zabývají strategií zvanou „dlouhý pochod institucemi“, mi pomohly porozumět tomu, proč lidé, kteří jsou dle nálepky etalonem morálky a ctnosti, dělají a říkají věci, které jdou proti zdravému rozumu i proti tomu, co člověk intuitivně považuje za správné. Proč (převážně) humanisticky vzdělaní lidé, hlásající lásku a bojující proti nenávisti, jsou jedni z nejarogantnějších a nejnetolerantnějších osob, se kterými je možné se setkat. Nebo jak je možné, že bojovník za práva homosexuálů je zároveň obhájce islámu, který homosexualitu obvykle trestá. A proč se takový bojovník spíš přikloní k obhajování islámu než homosexuálů v případě, že se proti islámu postaví sami homosexuálové. Jeden by si řekl, že to nemá logiku. Ale ono má, a to docela chladnou a nemilosrdnou.

Není v mých silách, abych vše rozebral a popsal. Proto sem dám odkazy a pokusím se o jakési shrnutí článku Jak odstranit systém od Helmuta Schelskyho, který byl napsán už v roce 1971, ale který je podle mě stále aktuální.

http://www.obcinst.cz/jak-odstranit-system-strategie-dlouheho-pochodu-institucemi/

Dlouhý pochod institucemi je termín popisující novou strategii radikální levice, jak vést revoluci s cílem zničit „systém“. V kostce jde o to, že myšlenky revoluce lze účinněji prosazovat dlouhodobým a nenápadným uchvácením moci než násilným převratem. Koncept byl vymyšlen už ve dvacátých letech 20. století marxistickými filozofy tzv. Frankfurtské školy, jejíž základní teze se dají shrnout takto:

„Neexistuje žádná pravda, jen soupeřící programy... Zločin je chybou společnosti, nikoliv zločince... Neexistují žádné objektivní standardy, podle nichž by bylo možné určit, že nějaká kultura je lepší, než jiná. Každý, kdo něco takového tvrdí, je utlačovatel a rasista“.

Jako překážka dosažení cíle – revoluce proletariátu – je náboženství, rodina a vlast. Základní strategií k prosazování těchto konceptů je již zmíněný dlouhý pochod institucemi.

V tomto dlouhém pochodu je podle Helmuta Schelskyho pozornost obrácena k ovládnutí tří základních oblastí.

1. První oblastí jsou vzdělávací a výchovné instituce a instituce komunikační, tj. média a všechna kulturně zábavní a vzdělávací centra – divadla, muzea, hudební a filmová produkce, literární spolky atd. Obsazením tohoto segmentu je zajištěná kontrola nad tím, co je servírováno veřejnosti jako správné a co špatné. Patří sem všichni ti „opinion makers“. Svoboda slova, demokracie a pluralita jsou tu zneužity ke znejistění a destabilizaci společnosti zpochybňováním tradičních hodnot. Jsou nastavovány morální normy a ideály, které jsou však použity jako nástroj manipulace s těmi, kteří v tyto ideály skutečně věří. Jelikož jsou to ideály jako humanismus, tolerance, pomoc bližnímu, je jednoduché každého, kdo se proti této manipulaci vzepře, označit za bezcitného a nenávistného člověka. Tady bohužel fungují skuteční idealisté a upřímní humanisté jako užiteční idioti, dodávající celé strategii autenticitu. Tato manipulativní strategie se dá nazvat „terorem ctnosti“, v němž všichni učitelé morálky mohou fungovat jako páky k prosazení konkrétních cílů. Nemusíme chodit daleko, tolik citového a morálního vydírání s apelem na naši křesťanskou povinnost pomáhat bližnímu v nouzi s cílem prosadit přerozdělovací kvóty na uprchlíky už tu dlouho nebylo. Není až tak zvláštní, že tyto ideály a postoje se budou šířit hlavně z institucí, které se zabývají morálkou a ideály profesionálně.

2. Druhou oblastí je státní moc a správa, tedy instituce obranné a pořádkové, soudnictví a politika na všech úrovních. Tady je cílem znejistit státní moc tak, aby nebyla schopná fungovat efektivně a účelně. K tomu je opět zneužit demokratický systém, umožňující existenci mnoha nevládních subjektů, sloužících k prosazování partikulárních zájmů. Často používanou pákou jsou lidská práva. Stát je nucen dbát úzkostlivě na dodržování práv a svobod jednotlivce a jsou kladeny požadavky na úpravu zákonů tak, aby ještě více chránily občana před státní zvůlí. Často to pak dopadá tak, že policie není schopna efektivně konat ze strachu před stíháním za překročení pravomoci veřejného činitele. Na druhou stranu je trvání na dodržování zákona používáno k protlačování rozhodnutí, která jdou proti zvyklostem a uspořádání společnosti. Příkladem budiž šátková aféra, kdy ombudsmanka hájila svůj postup odkazem na základní listinu práv a svobod, přestože musela vědět, že svým jednáním jde v podstatě proti všem, i proti vlastní kultuře a tradici. Možná by se dalo předpokládat, že šlo jen o fachidiocii, ale já tomu nevěřím.

3. Třetí oblastí je sociální zabezpečení a infrastruktura. Tady jde dle Schelskyho především o vykořisťování práce jiných pomocí přemrštěného nároku na sociální systém bez ohledu na jeho funkčnost. Ve společnosti, kde požadavek na sociální spravedlnost patří k základním hodnotám lze vždy přemrštěným nárokem vyvolat silný emocionální souhlas široké vrstvy obyvatel a tím tlačit na stát a na zaměstnavatele, tj. na podnikatele a živnostníky, kteří tu slouží jako terč pro vyvolanou nevoli lidu. Nemožnost splnit požadavky je použita jako důvod ke kritice a napadání systému.

Mě oslovily především první dvě oblasti, nejspíš proto, že tomu rozumím víc než sociální, ale kdo chcete, prostudujte si to celé. Dalo by se o tom napsat víc, třeba o tom, proč je mezi humanisty tak cool nenávidět západní civilizaci, ale o tom třeba jindy.

Ptám se, proč se ke mně ty informace dostaly právě teď, když to není nic nového. Zřejmě proto, že teď, v krizové situaci, je možnost celou strategii a její prvky vidět v reálu a dokonce i s vysvětlivkami. Je vidět u mnoha lidí, jakoby se skutečně snažili naší civilizaci zničit a takové chování prostě nedává smysl. Pokud ten smysl není právě to zničení.

Tady doporučená literatura a doporučuju skutečně přečíst. Stojí to za to.

http://vojtekova.blog.idnes.cz/c/472176/jak-znicit-narod-neomarxismus-nam-dava-navod.html

http://romanprazak.blog.idnes.cz/c/95274/Frankfurtska-skola.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/blogy/1113158-bezkonkurencni-korektnost

http://pravyprostor.cz/slunickova-schizofrenie-aneb-neni-levice-jako-levice/

http://janousek.vaclav.sweb.cz/politkorektnost.htm

http://www.tedeum.cz/3_2010/neomarxismus_032010.htm

Autor: Jindřich Chmelař | úterý 11.8.2015 16:36 | karma článku: 31.22 | přečteno: 1894x

Další články blogera

Jindřich Chmelař

Víra - naše ztracená síla

Víra není jen katolická či evangelická. Víra neznamená jen víru v Boha. Víra není omezena na náboženství. Češi toto cítí moc dobře a vědomě či podvědomě vědí, že víra je především síla nezbytná k následování záměru.

28.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 8.98 | Přečteno: 165 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Hrdost a sebevědomí - základ národa

Pokud nemá zdravé sebevědomí jedinec, neumí jednat s ostatními lidmi jinak než z pozice podřazenosti či nadřazenosti. Sebevědomí se změní na pýchu či pocit méněcennosti a hrdost se zkřiví na pohrdání nebo ponižování se.

26.7.2017 v 11:39 | Karma článku: 17.01 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Vidím Česko veliké, aneb k čemu je dobré míti vizi.

Na jaře 2016 jsem se účastnil dvou setkání, které pořádal Úřad vlády. Bylo tam asi 100 účastníků z různých oblastí a šlo o vytvoření strategického dokumentu, podle nějž by se měl řídit rozvoj naší země a společnosti do roku 2030.

26.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.52 | Přečteno: 321 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Skutečné české hodnoty

České společnosti a Čechům (Moravany a Slezany nevyjímaje) jsou přisuzovány různé kvality. Některé jsou pozitivní, některé negativní. Nicméně hodnoty, představující ideál, jehož chceme dosáhnout, by měly být vždy jen pozitivní.

13.7.2017 v 7:30 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 310 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Bohumír Kolář

říkanka o kloubech

Pro politiky je dnes nejdůležitější zabezpečení. Přispívá k jejich klidu, kdykoli jsou ohroženi... Zda to přispívá i k občanskému klidu, není jisté! Učme se trpělivosti, všechno vždycky nějak dopadne...

20.8.2017 v 17:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Adam Mikulášek

Z hodných kluků teroristy?

Jistě mnoho bývalých nacistů také kdysi bylo spořádanými lidmi, než se nechali Hitlerovou propagandou strhnout, aby nenáviděli své někdejší židovské kamarády, spolužáky či kolegy.

20.8.2017 v 16:15 | Karma článku: 23.16 | Přečteno: 344 | Diskuse

Šárka Bayerová

Zrazená královna

Ač byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších královen, budoucí tchyni připadala málo urozená. A taky ji ve Španělsku nechtěli hlavně proto, že ve své krvi nesla dost hroznou nemoc. Hemofilii.

20.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 446 | Diskuse

Jan Matějů

Proč nevolit Andreje Babiše. Lišky mění srst, ne svoje zvyky

Andrej Babiš má být obviněn v případu čerpání dotací na farmu Čapí hnízdo. Od pana Babiše neslyšíme nic jiného než křik, že je to proti němu spiknutí celého systému a snaha odstranit ho z politiky.

20.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 25.09 | Přečteno: 609 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Semknutí? Houby. Na potížisty v depresi jedině islámskou linku bezpečí!

Zatímco prominenti všech zemí se semkávají, neztrácejí odvahu, nevzdávají se evropských hodnot a poslední hodiny nevědí, zda na Twitteru kondolovat dřív Španělsku, Finsku nebo Německu, já mám návrh řešení. Islámskou linku bezpečí!

20.8.2017 v 10:17 | Karma článku: 38.94 | Přečteno: 1108 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 13.81 Průměrná čtenost 1963

V první řadě jsem Čech, povoláním biolog. Věřím, že svět každého z nás je přesně takový, jaký si ho tvoříme, proto se snažím si ten svůj tvořit tak, aby se mi v něm dobře žilo. Jsem členem a předsedou spolku Cesta Česka, který si dal za úkol podporovat českou tradici a národní uvědomění.

http://www.cestaceska.cz

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.